دکور تجارت کاسپین
لوگو دکورتجارت

شماره تماس: 09102447900

گرند دکو بزرگترین مرجع دکوراسیون ایران

آموزش نصب کاغذ دیواری { بدون نیاز به نصاب }

نصب کاغذ دیواری

اشتراک گذاری مقاله

نصب کاغذ دیواری کار ساده ای نیست. این کار به دقت و حوصله زیادی نیاز دارد و کاری نیست که هر کسی بتواند انجام دهد. درست است که کار عده ای به طور تخصصی نصب انواع کاغذهای دیواری است ولی افراد دیگر هم می توانند آن را یاد بگیرند. البته کیفیت کاری که یک فرد متبحر و با تجربه انجام دهد با یک فرد ناشی و تازه کار فرق دارد. ضمن این که کسی که می خواهد یاد بگیرد و کاغذ دیواری خانه خود را نصب کند، نیازی ندارد همه ریزه کاری ها را یاد بگیرد. کافی است اصول اولیه را بداند.

در هر حال اگر انتخاب شما این است که در هزینه ها صرفه جویی کنید و خودتان آن را یاد بگیرید، باید بدانید که این کار به حوصله زیادی نیاز دارد. در نهایت هم اگر فکر می کنید کاغذ دیواری گران قیمت است و ممکن است خوب نتوانید از پس این کار بیابید و ضرر کنید، بهتر است از افراد متخصص برای نصب کاغذ دیواری کمک بگیرید. زیرا با از بین رفتن کاغذهای دیواری در حین نصب باید برای تهیه دوباره آنها هزینه کنید.ما در شرکت وارد کننده کاغذ دیواری دکور تجارت کاسپین به این نتیجه رسیدیم که برای این که کاغذ دیواری جلوه مناسبی داشته باشد و به خوبی نصب گردد بایستی نصاب های حرفه ای و آموزش دیده داشته باشیم لذا اقدام به تربیت و آموزش چندین نصاب نمودیم که اقدام بسیار موفقیت آمیزی بود.

 

وسایل مورد نیاز برای نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری بدون وسایل مورد نیازش ممکن نیست. در واقع، بدون آنها نمی توان برای نصب اقدام کرد. البته بعد از خرید کاغذ دیواری مورد نظر می توان برای تهیه وسایل دیگر اقدام کرد. یکی از مهم ترین وسایل برای این کار چسب مخصوص است. برای این کار نباید از هر چسبی استفاده شود. این چسب ها دارای مشخصاتی هستند که موجب شده است برای این کار بسیار مفید باشند و ضمن این که کار نصب را سهل تر هم می کنند. چسبی که در اصل بر پایه آب است. این چسب ویژگی های دیگری هم دارد؛ هم بو ندارد و هم در زمان کمی خشک می شود و می چسبد.

یک مشخصه دیگر این چسب ها که شاید در کمتر چسبی دیده شود این است که چسب های بیرون زده از بین درزها را می توان به آسانی با ابری نمناک تمیز کرد. با وجود این چسب و ابزارهای دیگر کار نصب آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست. علاوه بر این چسب مخصوص کاغذ دیواری چسب چوب هم نیاز است.

از دیگر وسایل مورد نیاز نصب کاغذ دیواری می توان به کاتر، کاردک پلاستیکی، قلمو یا غلطک نقاشی و میز اشاره کرد. برای تهیه آنها می توان به همان فروشگاه هایی که کاغذ دیواری می فروشند مراجعه کرد. چسب ها را می توان در مغازه های رنگ فروشی نیز پیدا کرد.

مراحل اولیه نصب انواع کاغذهای دیواری

نصب کاغذ دیواری باید به ترتیب و مرحله به مرحله انجام گیرد:

 • ابتدا باید جنس دیوار مورد نظر که کاغذ دیواری قرار است روی آن نصب شود مورد بررسی قرار گیرد. مسئله مهم این است که دیوار باید خشک خشک باشد. اگر دیوار نم دارد باید برای گرفتن رطوبت آن چاره ای اندیشیده شود. نصب کردن کاغذ دیواری روی دیوار نم‌دار به معنای پنهان کردن خرابی‌ها و رطوبت دیوار نیست. به این معنا است که به زودی نم کاغذ دیواری را هم رد می‌کند و از روی آن عیان خواهد‌شد. حتی اگر لازم است از نو دیوار باید گچ گرفته شود. شاید به همین دلیل است که بهتر است کار نصب را به افراد متخصص واگذار کنید.
 • یکی دیگر از مراحل نصب کاغذ دیواری کنترل دیوار از لحاظ نداشتن ترک و شکاف است. هر گونه ترک و شکافی باید از روی دیوار محو شود، زیرا امکان دیده شدن آنها بعد از نصب وجود دارد. کسی که می خواهد کاغذ دیواری تمیز و یکدستی داشته باشد نباید هیچ کدام از این مراحل را حذف کند. بتونه بهترین راه حل برای رفع این مشکلات روی دیوار است. حتی شکاف های عمیق را می توان با بتونه پر کرد. نصاب های حرفه ای از ترکیب بتونه های کارآمدتری استفاده می کنند که ممکن است کاربرد آنها کار افراد ناشی نباشد.
 • با توجه به این که با زدن بتونه اختلاف رنگ بین قسمت‌های مختلف دیوار دیده خواهدشد، می توان برطرف کردن این مشکل یک لایه رنگ روغن در حد آستری روی دیوار زد. آخرین کاری که باید برای زیرسازی پیش از نصب کاغذ دیواری انجام گیرد زدن روغن الیف یا پرایمر روی دیوار گچی است.

مراحل بعدی نصب انواع کاغذهای دیواری

مراحل ثانویه نصب کاغذ دیواری عبارت اند از:

 • پیش از نصب باید برق را قطع کرد و کلید و پریزها را به طور کامل از دیوار جدا کرد.
 • در زمان نصب مهم ترین مسئله ای که باید بدانید ارتفاع دیوار و اندازه رول های کاغذی دیواری است. تعداد رول ها در زمان خرید باید مشخص باشد. بر اساس متراژی که به فروشنده می دهید، به شما رول داده خواهد شد. این رول ها در زمان نصب باید برش زده شوند که کار ساده ای به نظر نمی رسد.
 • برای برش آنها را روی میز بگذارید و رول اول را به اندازه ۵ سانتی متر بزرگ تر ببرید. روی بعدی باید به اندازه ای که در نظر گرفته اید بریده شود. این که ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر کاغذ دیواری را به دلیل قرار گرفتن لبه ها روی هم از دست بدهید عادی است. به دلیل این که طرح ها باید هماهنگ باشند.
 • از مواد لازم برای نصب کاغذ دیواری به چسب اشاره شد. زیرا مرحله بعدی پس از برش زدن کاغذهای دیواری زدن چسب به پشت آنها است. این کار باید از وسط به سمت لبه ها و با قلمو صورت گیرد. برای لبه ها از چسب کمتری استفاده شود. برای این که چسب زود خشک نشود می توان دو سمت چسب را روی هم گذاشت.

  نکات مهم قبل از شروع نصب کاغذ دیواری

  در زمان نصب کاغذ دیواری باید به موارد زیر توجه کرد:

  • اگر قصد رنگ کردن بخش هایی مثل درها و پنجره ها را دارید آن را پیش از شروع نصب انجام دهید تا رنگ به کاغذ دیواری پاشیده نشود.
  • نیازی به باز کردن شوفاژها نیست. می توان با کمک یک وسیله بلند کار نصب را در پشت آنها انجام دهد.
  • پیش از برش شدن کاغذها باید اطمینان حاصل کرد که همه کاغذها روی یک ضلع دیوار سری ساخت یکسان داشته باشند. زیرا کمی اختلاف رنگ در آنها ممکن است وجود داشته باشد.
  • برای از بین بردن حباب ها و چروک ها می توان از کاردک استفاده کرد. این کار باید با دقت انجام شود.
  • کاغذ دیواری چسب خورده نباید بیشر از یک ربع روی میز بماند. ممکن است خشک شود و دیگر قابل استفاده نباشد.
  • در صورتی که پس از نصب لبه ها باز شدند می توان به آرامی آن را خیس کرد و با کمی چسب آنها را روی دیوار محکم کرد.

 

هزینه نصب کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری و محاسبه هزینه نصب آن می تواند شما را در تصمیم گیری برای کمک گرفتن از نصاب راهنمایی کند. هزینه نصب به متراژ آن بستگی دارد. هر چه محلی که قرار است کاغذ دیواری شود بزرگ تر باشد، هزینه بیشتری باید برای آن پرداخت شود. هزینه نصب به طور معمول بر اساس رول کاغذ دیواری اعلام می شود. برای اطلاع دقیق از از هزینه ها می توانید با دکورتجارت  به شماره 09102447900 تماس بگیرید.

سؤالات متداول مرتبط با آموزش نصب کاغذ دیواری های مختلف

ــ برای چسباندن کاغذ دیواری از چه چسبی استفاده می شود و از هر چسبی می توان استفاده کرد؟

بهترین چسب انتخابی برای چسباندن کاغذهای دیواری چسب مخصوص این کار است و بهتر است چسب های دیگر را جایگزین آن نکرد.

ــ آیا کاغذ دیواری قابل شست و شو هم وجود دارد؟

بله. این کاغذ دیواری ها دارای لایه محافظی هستند که آنها را در برابر رطوبت و شست و شو مقاوم می کند.

ــ پیش از شروع نصب کاغذ دیواری چطور باید آن را اندازه گیری کنید؟

این کار باید از بالا به پایین دیوار و با محاسبه یک تا دو سانتی متر اضافه تر باشد.

ــ سپردن کار نصب کاغذهای دیواری به افراد حرفه ای و متخصص چه مزایایی دارد؟

ممکن است برای کاهش هزینه ها به این فکر کنید که خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید. کافی است پیش از هر اقدامی دو تا دیوار را که یکی از آنها را فرد حرفه ای کار کرده است با دیواری که یک فرد تازه کار چسبانده است مقایسه کنید. به طور حتم ظرافتی در کار خواهید دید که فقط با تجربه ممکن است. ضمن این که در موقع جدا کردن کاغذهای دیواری متوجه خواهید شد که دیوار کمترین آسیب را در زمان نصب دیده است.

-قیمت نصب کاغذ دیواری روی گچ چقدر است؟

ببینید روی گچ نصب کاغذ دیواری بسیار سخت نصب می گردد لذا بهترین کار این است که قبل از نصب مقداری پرایمر روی گچ زده شود تا نصب به خوبی صورت گیرد. قیمت این کار هم در حدود رولی 100 تا 150 هزار تومان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

10 پاسخ

 1. ما دیواری که داریم پشت اش نم دار هست اش میخواستم بدونم که برای نصب کاغذ دیواری چکاری باید بکنیم؟

  1. زمانی که دیواری نم دار هست باید توجه کنید که اگر همین طوری کاغذ دیواری را روی آن نصب کنید قطعا دچار مشکل می شوید.
   ما در دکورتجارت بهترین کار را این می دانیم که گچکار ها در ابتدا دیوار را تعمیر کرده و سپس اگر نیاز بود ماستیک می چسبانیم.
   بعد از آنکه این مراحل صورت گرفت اقدام به نصب کاغذ دیواری می کنیم.در ضمن اگر در پشت دیوار لوله ترکیده بود ویا مشکل دیگه ای بود حتما بایستی ترکیدگی و یا نم درست شود.

  1. برای این که کاغذ دیواری بر روی دیواری که به تازگی گچ شده نصب شود بایستی که حتما گچ خشک شود در غیر این صورت دچار مشکل می شویم و کاغذ ور می آید

 2. با سلام
  ممنون از مقاله خوب و کاربردی تون
  می خواستم برای شهر بابلسر مقداری کاغذ دیواری نصب کنم
  از اونجایی که تو این شهر رطوبت بالاست می خواستم ازتون راهنمایی برای نصب بگیرم

  1. با سلام خدمت شما
   در شهرهای شمالی که رطوبت بالاست ما دو تا توصیه داریم
   اگر رطوبت خیلی بالاست از دیوار پوش های pvc استفاده کنید
   و یا اگر می خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید حتما قبل اش رطوبت زدایی کنید و یا پشت کاغذ دیواری از ماستیک استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره اختصاصی رایگان

برای دریافت مشاوره اختصاصی رایگان شماره تماس خود را در فرم زیر وارد و ارسال کنید.

مقالات مرتبط

ارتباط از طریق واتساپ مسنجر اینستاگرام تلگرام اسکایپ مکالمه تلفنی پیامک ایمیل
×
واتساپ
تلگرام
مکالمه تلفنی
باز کردن بستن
به پشتیبانی نیاز دارید؟